ZKteco FR1200-ID fingerprint reader
Availability:In Stock!
- 32bit MIPS CPU
- 3000 Fingerprint capacity
- 32M bits RAM
- Access5.0 software
- RS485, TCP/IP communication
- DC 9.6V-14.4V, Rated Max.1A power
- 38,400bps baud rate.
KSh10,500.00 Excl. VAT
Description
ZKteco FR1200-ID fingerprint reader Specs
Model |
FR1200 |
CPU |
324 MHz |
Fingerprint Sensor |
ZK Small Size Sensor |
Algorithm Version |
ZKFinger VX10.0 |
Communication |
RS485 |
Standard Function |
ID Card Module |
Optional Function |
MF Card Module |
Voice Prompt |
Buzzer |
Power Supply |
DC 12V |
Operating Temperature |
0 ~ 45°C (32°~113°F) |
Protection Grade |
IP65 |
Dimension(L x W x H) |
102 x 50 x 37mm |